Чому моя дитина досі не розмовляє англійською?

чому моя дитина досі не розмовляє англійськоюЧому моя дитина досі не розмовляє англійською? Що ми робимо не так? Можливо, викладач не досить професійний? Чи ми обрали недієву методику?

Ці та інші питання доволі часто ставлять батьки, намагаючись зрозуміти причину, чому їх діти знають лише поодинокі слова, проте не в змозі поєднати їх у речення.

Ну так от, батьки, нам є що вам сказати і порадити.

Невміння говорити англійською – це проблема не тільки вашої дитини. Насправді більшість діток, в яку б школу англійської вони не ходили, дійсно знають лише поодинокі слова – кольори, фрукти, овочі, тварини… Інколи вони можуть побудувати прості діалоги, проте вони не розуміють, що означає те чи інше слово у реченні чи фразі, а сприймають його як єдину суцільну мовну одиницю. Фраза “How are you?”, наприклад, сприймається ними як щось єдине і суцільне – вони не можуть розбити її на окремі слова, відповідно не знають їх перекладу, звідси – не можуть використовувати ці самі слова для побудови нових, вже своїх самостійних фраз, так як вони це роблять в рідній мові.

Тому їм легше засвоїти прості, конкретні слова, а не абстрактні поняття. Це те, що їх оточує, те, що легко для їх розуміння. Ті ж самі тварини, овочі, фрукти і кольори, які вчитель їм показує на картках та іграшках…

Що ж робити?

Для того, щоб дитина заговорила, потрібно створити англомовне середовище. Розмовляти англійською вдома, на вулиці, в парку, під час прогулянки… Тобто, поводити себе так, наче тато і мама – англійці. Якщо дивитися мультик, то тільки англійською. Якщо слухати пісеньку, то також англійською. А ще краще, не просто слухати, а підспівувати, взявши заздалегідь роздрукований текст…

Крім цього використовуйте готові фрази та прості дієслова, які є своєрідним «клеєм» для речень, діалогів, а з часом, і монологів.

Ось кілька практичних порад для батьків та вчителів, щоб “розговорити” дітей вдома та на уроці.

 • Хваліть дітей, коли вони дають відповідь не одним словом, а фразою.
  It is an apple замість просто apple
  The apple is missing замість просто apple
  Yes, I do; Yes, I am; Yes, it is замість просто Yes
 • Заохочуйте їх просити щось, давати щось, дякувати за щось англійською мовою.
  Please, give me an apple замість просто an apple
  Please, take the red apple замість просто red apple
  Thank you!
  Please, give me some water!
 • Навчіть дітей декільком універсальним фразам, які починаються однаково, проте закінчуються так, як захочуть діти.
  I like… (a cat, a bag, pizza) Я люблю… (мені подобається)…. (кіт, сумка, піца)
  I want… (a sweet, a banana) Я хочу… (цукерку, банан)
  I have… (a pen, a dog, a toy) Я маю… (ручку, собаку, іграшку)

Англійська – це просто! Успіхів вам!

Татьяна Короленко,
основатель центра «ТаКо»