Як допомогти дитині запам’ятати англійські слова

як допомогти дитині запам'ятати англійські словаЯкщо ви батьки, чи вчителі англійської, або будь якої іншої іноземної мови, ви, скоріше за все, вже мали головний біль з приводу того, як швидко, безболісно і надовго засвоїти нові слова з дітьми.

Досить псувати настрій собі і дитині — просто робіть наступне:

Грайте з написаними словами

Напишіть слово, з пропущеними літерами – дитина вставляє пропущені літери і перекладає слово.  При цьому, якщо є потреба, дозвольте їй підглядати у словник.

a_pl_   — Здогадались, що за слово?

Розбийте слово на окремі літери і попросіть дитину скласти з них слово. Їй сподобається!

elmno – А тут?

Напишіть слово з кінця і попросіть дитину прочитати та написати його правильно. Ну і перекласти.

egnaro – Ням

Напишіть англійські слова в одну колонку, а їх переклади в іншу навпроти, проте в іншому порядку. Діти обожнюють з’єднувати слова з їх перекладами.

Apple        апельсин
Lemon      яблуко
Orange     лимон

Зробіть змійку зі слів і попросіть знайти, обвести і виписати слова, які вони бачать. Кінець одного слова може бути початком наступного.

orangelbowlemonion – тут заховано 12 (!) слів

Діти обожнюють угорські кросворди, ми більше знаємо їх як wordsearch. Влаштуйте змагання, хто першим знайде потрібні слова – побачите і мотивацію і інтерес.

Під англійським словом напишіть два українських слова – переклад англійського слова і будь яке інше. Запропонуйте дитині вибрати і обвести саме переклад англійського слова. Можна робити і навпаки – одне українське слово і два англійських.

Груша – pear\peach
Pear – груша\персик

Напишіть англійські слова з помилками, запропонуйте дитині виправити ваші помилки. Вони люблять мінятись ролями з вчителем.

apleщось з цим словом явно не так …

Навчання через творчість

Зробіть словник разом – навпроти англійського слова дитина клеїть картинку до цього слова. Ще один варіант – діти клеять картинки, а потім заздалегідь вирізані слова біля відповідних картинок. Єдина умова – проговорювати слова, які клеяться, вголос.

Візьміть велике зображення чогось (залежить від того, які слова потрібно засвоїти, якщо місто – то візьміть велику карту чи малюнок міста, якщо природа і тварини, то картинку лісу з тваринами і т.д.) і попросіть дітей підписати кожен елемент.

Робіть аплікації, діти їх обожнюють! Якщо ваша тема, наприклад, їжа, то запропонуйте дітям «приготувати» свою піцу – на круглу паперову заготовку (піцу) вони клеять свої інгредієнти – шинку, перець, помідор, курятину, сир (вирізані заготовки відповідних малюнків). Попросіть їх розказати, що саме вони додали до своєї піци.

Малюйте – ми не зустрічали дітей, які б не любили малювати! Нехай підпишуть малюнки англійською. Якщо потрібно, то з вашою допомогою.

Виготовляйте нескладні, але об’ємні поробки, бажано такі, які складаються з декількох елементів – наприклад будиночок з картону. Попросіть назвати англійською кожну з його частин – дах, стіни, вікна, двері і т.д.

Навчіть вирізняти слова на слух

Дайте дітям картки із зображеннями, які відповідають словам, що потрібно засвоїти. Кількість карток і відповідно слів залежить від віку дітей – молодші діти – менше карток. Називайте слово англійською, дитина повинна підняти і показати саме ту картку, яка відповідає цьому слову. Якщо ви помітили, що якесь слово складніше для запам’ятовування ніж інші – приділіть йому більше уваги.

Ще одна варіація цієї ж активності, замість карток з малюнками, взяти картки зі словами.

Попросіть дітей «зловити» слово. А саме, плескати в долоні, коли вони чують від вас слово, яке слід запам’ятати. А плеснувши в долоні, перекласти його, само собою.

Показуйте картку з малюнком і одночасно називайте слово. Якщо ваше слово відповідає картинці, то діти повторюють слово за вами, якщо ні, то плескають в долоні (топчуть ногою), кому що подобається, одним словом.

Татьяна Короленко,
основатель центра «ТаКо»